BSSZ - Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Idén hatodik alkalommal rendezi meg a Budapesti Sakkszövetség a két ünnep közötti Karácsonyi Opent a szokásos helyszínen, a 1053 Budapest, Curia u. 3. szám alatti Sportszékház földszinti Kapcsos Lajosné dísztermében.
Az elmúlt évekhez képest két jelentős változás található a versenykiírásban: gondolkodási időben a megszokott QPF helyett bónuszidősre váltottunk, illetve Révész Máriusz BSSZ-elnök ötlete nyomán két csoportra bontjuk a mezőnyt, az 1700 alattiaknak a B csoportban történő indulást javasolva. Természetesen a felversenyzés lehetséges, emelt nevezési díj ellenében.
A budapesti csapatbajnoki rendszerben résztvevő egyesületek játékosai idén is fejenként legfeljebb 1000 Ft értékben részesülhetnek nevezési díjkedvezményben csapatuk keretének erejéig, az ezeket tartalmazó friss listát a napokban publikálni fogjuk.

Szeretettel várunk mindenkit egy jó hangulatú évbúcsúztató sakkversenyre!

A Budapesti Sakkszövetség elnöksége tisztelettel meghívja a
2014. évi Budapesti Sakkozásért-díj átadó ünnepségére és a
IV. Kovács Ernő emlékversenyre

– a Budapesti Sakkszövetség aktivistáit (versenybírók, diákolimpiai kapcsolattartók, munkatársak);
– a budapesti sakkcsapatok csapatvezetőit;
– további minden kedves érdeklődőt

2015. január 8. csütörtöki napra, a Sakksarok Oktatási Stúdióba (1076 Bp. Szinva utca 3. bejárat az Alpár u. felől).

Tervezett program:

18,00-ig beérkezés, regisztráció;
18,00-18,30 között a Budapesti Sakkozásért-díjak átadása és a díjazottak méltatása;
18,30-tól 7 fordulós villámverseny, eredményhirdetés;
20 órától kötetlen beszélgetés.

A villámversenyre a nevezés az aktivisták és a csapatvezetők részére ingyenes, mindenki más számára 500 forint, mely tartalmazza az üdítő és a szendvics árát is.

Megtisztelő jelenlétére számítunk:

BSSZ elnökség

I. osztály, Lilienthal csoport
SENSE I – BEAC II 6,5:5,5
Tabáni Spartacus II – MTK II 3:9
Barcza GSC I – Pénzügyőr SE III 8,5:3,5
REAC SISE – Újpesti KSE 8:4
Vasas SC II – Aquaréna KSC II 4:8
Fabulon-Lombik-1st Sat. – MLTC II 7,5:4,5

II. osztály, Bilek csoport
SENSE II – BEAC III 5:7
Sárkány DSE II – Törekvés SE 6,5:5,5
Barcza GSC II – HÜSI SC II 7:5
Pestszentimre – Pestszentlőrinc II 4,5:7,5
Sirály – Siketek SC 5:7
Csepeli TK – A. Láng MKKE 4:8

III. osztály, Szén csoport
ATTE-ARISZ – Rákosliget 6:6
Sárkány DSE III – MTK III 4:8
Barcza GSC III – HÜSI SC III 3,5:8,5
BEAC IV – Aquaréna KSC III 3,5:8,5
MTK IV – MLTC III 6,5:5,5

Az ATTE-ARISZ csapatától kettős kontumálásért 4 pont, illetve a 3. tábla kontumálásáért további 1 pont levonásra kerül.

A mikulás megérkezése, operaelőadása, majd a csokik kiosztása után lezajlott az ifjúsági csapatbajnokságok harmadik versenynapja.

A Hivatalos A osztály eredményei:
HÜSI SC I – BEAC I 3,5:0,5
MTK I – BGSC-A 0,5:3,5
Tabán – SDSE I 1:3

A Hivatalos B osztály eredményei:
Aquaréna KSC III – Újpesti KSE 2,5:1,5
MTK III – BKO SE 1:3
SDSE II – BGSC-B 1:3
Aquaréna KSC II – MTK II 1,5:2,5

A táblánkénti eredmények és a kereszttáblák megtalálhatók a Csapatbajnokság 2014./Eredmények menüpontban.

Az Amatőr osztály őszi kiadásának utolsó versenynapja volt ma, a 7-9. fordulók a SENSE csapatának – ezúttal betegség miatti – újabb ki nem állásával kezdődtek, és a Pomáz Városi ICO SE tornagyőzelmével végződtek.
A bajnoki ezüstérmeket a Barcza GSC III. csapata vehette át, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Csepeli TK játékosai állhattak fel.
Az iskolák versenyében a kiírás szerinti holtverseny-eldöntő kategóriák sem jelentettek feloldást, így végül a versenybírói kar döntése értelmében holtversenyes elsőséget hirdettünk ki a Losonci I. és a Lauder II. csapatai között. Mivel ennyi kupával és aranyéremmel nem készültünk, a jelenlévő első helyért járó díjakat a két csapat testvériesen elosztotta, jövő héten pedig mindenki átveheti, ami még hiányzik a készletéből. A bronzéremmel legalább nem voltak gondok, az egyértelműen a Petőfi Gimnázium sakkozóinak nyakába került.
A verseny végeredménye és a fordulónkénti csapateredmények megtekinthetők a chess-results.com-on, a mai táblánkénti eredmények a hét közepén várhatók a honlapon (a chess-resultson szereplő végeredmény a SENSE büntetőpontjait nem tartalmazza, igaz, ennek a végső sorrend szempontjából nincs jelentősége). A hivatalos végeredmény pdf formátumban itt is megtalálható.

Igen jó eséllyel egy ugyanilyen 9 fordulós versenyt tavasszal is rendezünk a kiírásban szereplő időpontokon (2015. február 7., március 7., március 21.), erről és a nevezésről bővebb információt majd később.

Az MLTC csapata a 4. és a 6. fordulóban a megengedett 2 helyett 3 értékszámos játékost szerepeltetett, ezért az Ifjúsági Versenybíróság döntése értelmében a csapat eredményéből 2 pont levonásra került.

A SENSE csapata a második versenynapon csapatvezetői figyelmetlenség miatt nem állt ki, ezért az Ifjúsági Versenybíróság döntése értelmében a csapat eredményéből 3 pont levonásra került.

A Budapesti Egyéni és Csapat Diákolimpiák versenykiírása felkerült a megfelelő menüpontba. A kerületi szervezőket kérem, hogy versenykiírásaikat, illetve a versenyek eredményeit mielőbb juttassák el a gyomber.tamas@bssz.hu email címre!
A budapesti versenyekre jelentkezni a regisztrációs felület aktiválása után, legkésőbb 2015. január 15-től lehet.

Update: Néhány óráig hibás kiírás szerepelt a honlapon, természetesen az értékszámos versenyzőknek nincsen kerületi selejtezőjük, ők közvetlenül nevezhetnek a budapesti elődöntőre!

A TV2 idén is útjára indította nagyszabású kezdeményezését, a Süss fel nap! tehetségtámogató programot,
melynek keretében ebben az évben két sakktehetségre is leadhatjuk a voksunkat.

Karácsonyi Kata

Kata hatszoros országos bajnok, szorgalmas
és nagyon szeret sakkozni. 5 évesen kezdett
el játszani, Gellért bátyja ekkor már
versenyszerűen űzte ezt a sportot, így Kata
számára adott volt a lehetőség, hogy
bekapcsolódjon ebbe a nagyszerű játékba.
Miután édesapja megtanította neki az első
lépéseket, el sem lehetett vonszolni a
sakktábla mellől, nemsokára már versenyeken
is elindult, jelenleg pedig a Kőbánya SC
igazolt játékosa.

Kata bemutatkozó videója

Rehák Márk

A sakkot óvodás korában, a thai bokszot pedig
5 éves korában kezdte űzni. A heti háromszor
másfél órás thai boksz edzés mellett sakkozni
is jár, heti 2-3 alkalommal három órás
edzésekre, így Márkra tökéletesen ráillik a
mondás: ép testben ép lélek! Igyekszik
tökéletesen végezni mindent, amit elkezd.
A maximalizmusa olyan sportolói erényekkel
párosul, mint a kitartás és a céltudatosság,
ezek mellett a kihívások és a versenyzés csak
plusz motivációt jelentenek számára.

Márk bemutatkozó videója

Katára és Márkra a TV2 Facebook oldalán lehet szavazni naponta egy lájkkal, egészen december 12-ig.
Akinek a legszorgalmasabbak és legkitartóbbak a támogatói, az nyer.

Drukkolunk Nektek! :)

I. osztály, Lilienthal csoport
Pénzügyőr SE III – Tabáni Spartacus II 7:5
MTK II – SENSE I 8:4
MLTC II – Vasas SC II 9,5:2,5
Aquaréna KSC II – REAC SISE 10:2
Újpesti KSE – Barcza GSC I 2:10
BEAC II – Fabulon-Lombik-1st Sat. 3:9

II. osztály, Bilek csoport
HÜSI SC II – Sárkány DSE II 5,5:6,5
Törekvés SE – SENSE II 9:3
A. Láng MKKE – Sirály 4:8
Siketek SC – Pestszentimre 8,5:3,5
Pestszentlőrinc II – Barcza GSC II 4,5:7,5
BEAC III – Csepeli TK 6,5:5,5

III. osztály, Szén csoport
Rákosliget – MTK IV 7,5:4,5
MLTC III – BEAC IV 5:7
Aquaréna KSC III – Barcza GSC III 7:5
HÜSI SC III – Sárkány DSE III 2:10
MTK III – ATTE-ARISZ 8:4

Hivatalos A osztály
BEAC I – Aquaréna KSC I 1,5:2,5
BGSC-A – HÜSI SC I 2,5:1,5
Sárkány DSE I – MTK I 2:2

Hivatalos B osztály
BGSC-B – Aquaréna KSC II 2,5:1,5
MTK II – Aquaréna KSC III 4:0
Újpesti KSE I – MTK III 2,5:1,5
BKO SE – Sárkány DSE II 1:3

Amatőr osztály
A csapateredmények és a 7. forduló párosítása megtekinthetők a http://chess-results.com/tnr150909.aspx?lan=1 oldalon. Ez a hét folyamán a táblánkénti eredményekkel frissítésre kerül majd.

A SENSE csapatának meg nem jelenését a Versenybíróság vizsgálja.

Most szombaton, 2014. november 15-én a XVII. kerületi Podmaniczky János Evangélikus Iskolában (volt Laborcz Ferenc Általános Iskola, 1173 Bp. Ferihegyi út 115.) megtartjuk a XI. Babos László Sakk Emlékversenyt. Szeretettel és tisztelettel várjuk az ifjúsági játékosokat versenyünkön!

Versenykiírás