BSSZ - Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Tisztelt Sporttársak!

Többeknek elkerülte a figyelmét, így itt is jelzem, hogy hétfő óta fent vannak a Csapatbajnokság 2016. -> Sorsolás-párosítás menüpontban a 2016/17-es csapatbajnoki évad címjegyzékei, illetve az egyes bajnoki osztályok részletes menetrendje.

Az erőlisták várható publikálási ideje 2016. október 3. hétfő, addig a csapatvezetők csak saját csapatuk példányait kapják kézhez.

Kedves Sakkbarátok!

Az idei, 2016/17-es tanévben is indul sakkoktató képzésünk a Budapesti Sportszövetségek Uniója szervezésében, melyről bővebb információkat, többek között a gyakorlati rész teljes tematikáját honlapunkon, a http://sakkpalanta.hu/sakkoktatas/sakkoktato-kepzes/ menüpontunk alatt találnak.

Várjuk a sakk tanítása iránt érdeklődők jelentkezését!

A jelentkezési határidő októberig meghosszabbításra került.

Gál Tamás

Lezajlott a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokságok sorsolása. Egyelőre csak a kereszttáblák tekinthetők meg, a részletes menetrend és a címjegyzékek a jövő héten kerülnek fel a honlapra.

A Szén csoport rájátszását a tavalyihoz hasonló módon bonyolítjuk le, az alábbi párosítások szerint (a számok az alapszakaszban elért csoporthelyezést jelentik):

8. forduló: A1-B1 A2-B2 A3-B3 A4-B4
9. forduló: B2-A1 B1-A2 B4-A3 B3-A4
10. forduló: A1-B3 A2-B4 A3-B1 A4-B2
11. forduló: B4-A1 B3-A2 B2-A3 B1-A4

Az “alsóház” párosítása:

8. forduló: A5-B5 A6-B6 A7-B7 A8-B8
9. forduló: B6-A5 B5-A6 B7-A8 B8-A7
10. forduló: A5-B7 A7-B5 A8-B6 A6-B8
11. forduló: B7-A6 B6-A7 B5-A8 B8-A5

I. osztály Lilienthal Andor csoport 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
1. BEAC II 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1
2. Újpesti KSE I 2 4 5 6 7 8 9 10 11 1 3
3. Mattolda SSC I 3 4 6 7 8 9 10 11 1 2 5
4. Tabáni Spartacus II 4 5 6 8 9 10 11 1 2 3 7
5. Vasas SC II 5 6 7 8 10 11 1 2 3 4 9
6. Fabulon-Lombik 6 7 8 9 10 1 2 3 4 5 11
7. Sirály I 7 8 9 10 11 1 3 4 5 6 2
8. Barcza GSC I 8 9 10 11 1 2 3 5 6 7 4
9. Palota Sakk I 9 10 11 1 2 3 4 5 7 8 6
10. Pénzügyőr SE III 10 11 1 2 3 4 5 6 7 9 8
11. MTK Budapest III 11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
12. SENSE I 1 3 5 7 9 11 2 4 6 8 10
II. osztály Bilek István csoport 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
1. BEAC III 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1
2. Sárkány DSE II 2 4 5 6 7 8 9 10 11 1 3
3. Mattolda SSC II 3 4 6 7 8 9 10 11 1 2 5
4. Aquaréna KSC III 4 5 6 8 9 10 11 1 2 3 7
5. Törekvés SE 5 6 7 8 10 11 1 2 3 4 9
6. SENSE II 6 7 8 9 10 1 2 3 4 5 11
7. Pestszentlőrinc II 7 8 9 10 11 1 3 4 5 6 2
8. Barcza GSC II 8 9 10 11 1 2 3 5 6 7 4
9. HÜSI SC II 9 10 11 1 2 3 4 5 7 8 6
10. A. Láng MKKE 10 11 1 2 3 4 5 6 7 9 8
11. MTK Budapest IV 11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
12. Csepeli TK 1 3 5 7 9 11 2 4 6 8 10
III. osztály Szén József “A” csoport 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
1. ATTE-ARISZ 2 3 4 5 6 7 1
2. Sárkány DSE III 2 4 5 6 7 1 3
3. Palota Sakk II 3 4 6 7 1 2 5
4. MTK Budapest V 4 5 6 1 2 3 7
5. Rákosliget 5 6 7 1 3 4 2
6. MLTC II 6 7 1 2 3 5 4
7. Aquaréna KSC IV 7 1 2 3 4 5 6
8. Pénzügyőr SE IV 1 3 5 7 2 4 6
III. osztály Szén József “B” csoport 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
1. Sirály II 2 3 4 5 6 7 1
2. Újpesti KSE II 2 4 5 6 7 1 3
3. Aquaréna KSC V 3 4 6 7 1 2 5
4. Honvéd ASE III 4 5 6 1 2 3 7
5. BEAC IV 5 6 7 1 3 4 2
6. Barcza GSC III 6 7 1 2 3 5 4
7. HÜSI SC III 7 1 2 3 4 5 6
8. Pestszentimre 1 3 5 7 2 4 6

Tisztelt Sporttársak!

A nevezési határidőre beérkezett nevezések ismeretében a Budapesti Sakkszövetség elnöksége az alábbi határozatokat hozta a bajnoki osztályok feltöltésével, illetve a III. osztály lebonyolításával kapcsolatban:

  • Az I. osztály 12 csapatosra történő feltöltése érdekében a bajnokságba meghívót kapott a Tabáni Spartacus SE II. csapata, akik éltek is a lehetőséggel.
  • A II. osztály 12 csapatosra történő feltöltése érdekében a bajnokságba meghívót kapott a Mattolda-SSC II. csapata, akik éltek is a lehetőséggel.
  • A III. osztály (16 csapat) lebonyolítása a tavalyihoz hasonló módon, alsó-felsőházas szisztéma szerint történik. A bajnokság első felében az elnökség által létrehozott csoportbeosztás szerint 7 fordulós körmérkőzést játszik egymással 8-8 csapat, majd az egyes csoportok legjobb 4 csapata a felső-, a többiek az alsóházban folytatják, és mérkőznek meg a másik csoport hasonló helyen végzett csapataival (4 forduló). Megjegyzés: a versenykiírás 6.5.4-es pontja módosult, eszerint kell eljárni az utolsó 4 fordulóban.

    A csoport: AKSC IV, Sárkány DSE III, MLTC II, MTK V, Pénzügyőr SE IV, ATTE-ARISZ, Rákosliget, Palota Sakk II
    B csoport: AKSC V, Pestszentimre, HASE III, BEAC IV, ÚKSE II, BGSC III, HÜSI III, Sirály II

 

A csapatvezetőket szeretettel várjuk szeptember 16-án a sorsoláson!

B. Kiss Tamás, a Csepel, a Tabáni Spartacus és a Sárkány DSE volt játékosa, versenybíró hamvasztás utáni búcsúztatása 2016. szeptember 14-én, 10 órától, a Fiumei úti sírkert szóróparcellájában lesz.

Keresünk:

a) Edzőt – magasabb minősítésű sakkozóinkhoz.

b) Sakkoktatót – gyakorlattal, jó pedagógiai érzékkel, az egyesületünk szervezésében több iskolában folyó sakkoktatáshoz.

c) Játékosokat – szívesen látunk sportkörünkben új játékosokat is, kortól, nemtől és minősítéstől függetlenül, akiknek játéklehetőséget biztosítunk a játékerő függvényében NB I/B-s, Budapest II. vagy Budapest III. osztályú csapatainkban.

Érdeklődés Valis János sportegyesületi elnöknél: husi.sc@gmail.com vagy +36 20 9343066.

Kedves Sakkbarátok!
2016. augusztus 19-28. között a Budapesti Sakkszövetség az Aranytíz Kultúrházzal és a Sárkány Diáksport Egyesülettel közösen megrendezi a VII. Sárkány-Aranytíz Nemzetközi Mesterversenyt és VI. Budapest Opent.
A versenykiírások megtalálhatóak a http://verseny.sarkanydse.hu oldalon.
Teljes versenykiírás:
A honlapon a megfelelő menüpontban angolul, németül és oroszul is elérhető a verenykiírás.
A 2016-os nagymesterverseny résztvevőinek névsora (egy játékos még hiányzik):
Előnevezők listája az Open versenyre:
Open B (U1700):
Villám:
A versenyen egy ifjúsági rapidversenyt és — elegendő jelentkező esetén — egy szimultánt is tartunk majd.
Nevezni a tournament@bssz.hu oldalon lehet, illetve Nádasi Balázsnál facebookon és a 06/70/3785328-as telefonszámon.
Előre is jó játékot kívánunk!

Számla képes sakkoktatót keresünk gyerekekhez és felnőtt csapathoz.

Érdeklődni Mihály Zoltán szakosztályvezetőnél.

Palota sakk klub

06 20 9857 162

Két év kihagyás után a Törekvés Művelődési Központ 2016-ban megrendezi a Budapesti Óvodás Sakkbajnokságot. A verseny a Törekvés Művelődési Központban (Bp. X. Könyves Kálmán krt. 25.) lesz 2016. június 5-én 10 órától.
Előzetesen nevezni a Nádasi Balázsnál és Bernei Andrásnál (06 30-359-6554) lehet.
Nevezési díj 1200 forint.
A versenyre budapest-környéki óvodába járó ovisok is nevezhetnek, de Budapest-bajnok csak budapesti ovis lehet.
Amennyiben igény van rá, kísérőversenyt is rendezünk nagyobb tesóknak, szülőknek, nagyszülőknek.

Versenykiírás

2016. május 18-án került sor a Budapesti Sakkszövetség rendes éves, illetve tisztújító közgyűlésére.

Napirend előtt átadásra kerültek a csapatbajnoki érmek, serlegek, különdíjak és oklevelek, illetve Révész Máriusz, a Budapesti Sakkszövetség elnöke átadta a 2015. évi Budapest Sakkozásáért Díjakat is. Ez utóbbi elismerésben idén hárman: Bottlik Iván, Fazekas György és Fehér Gyula részesültek.

Az elnökség beszámolóit a közgyűlés kivétel nélkül elfogadta.

Ezután a tisztújítás következett. Ennek eredményeképpen a következő két évre az alábbi tisztségviselőket választotta meg a közgyűlés:
Elnök: Révész Máriusz
Elnökségi tagok: Balla Attila, dr. Farkas Lajos, Juhász Béla, Kapás Róbert, Korpics Zsolt, Lovas Zsolt
Ellenőrző Bizottság: Bea Zsolt, Bokros István, Mester Attila
Fegyelmi Bizottság: Bognár Bence, dr. Hargittay Szabolcs, Nógrády Vilmos

Hosszas vitát követően a közgyűlés végül az egyszerű szótöbbség hiányában nem támogatta Bognár Bence javaslatát a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokság I. osztályában fordulónként kötelezően szerepeltetendő 2 ifjúsági játékos számának csökkentéséről.