BSSZ - Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

I. osztály, Lilienthal csoport

Tabáni Spartacus II – HÜSI SC II 4:8
Mattolda SSC I – Pénzügyőr SE III 4,5:7,5
Barcza GSC I – Lombik-Fabulon 3:9
SENSE I – BEAC II 3,5:8,5
Vasas SC II – Aquaréna KSC III 8:4
Sirály SE I – MTK Budapest III 6,5:5,5

II. osztály, Bilek csoport

Sárkány DSE II – Csepeli TK I 5,5:6,5
A. Láng MKKE – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5
Barcza GSC II – Palota Sakk I 4:8
SENSE II – Újpesti KSE I 1:11
Törekvés SE – Pestszentlőrinc II 5:7
Sirály SE II – MTK Budapest IV 7,5:4,5

III. osztály, Szén csoport

Rákosliget – BEAC III 4,5:7,5
ATTE-ARISZ – Pestszentimre 6,5:5,5
Csepeli TK II – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
ART 3F SE – MTK Budapest V 5:7

Sárkány DSE III – HÜSI SC III 9:3
Mattolda SSC II – Sirály SE III 7:5
Barcza GSC III – Újpesti KSE II 1:11
Palota Sakk II – HASE III 1:11

A Sirály SE III. csapata idénybeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Újpesti KSE I 3,5:0,5
Pestszentlőrinc – Aquaréna KSC 2:2
MTK Budapest II – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5
HÜSI SC I – Pénzügyőr SE I 1:3
Barcza GSC – Gyömrő 3:1
HÜSI SC II – Szentendrei SI 0:4
Csepeli TK – Városgazda Akadémia 4:0
Újpesti KSE II erőnyerő

A táblánkénti eredmények egyelőre csak a verseny chess-results oldalán tekinthetők meg.

Az Amatőr osztály őszi versenyének első három fordulója lezajlott, az eredmények szintén chess-resultson követhetők.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság erőlistái és párosításai felkerültek a Csapatbajnokság 2018. menüpontba.
Az Amatőr osztály eredményei részletesen majd a verseny chess-results oldalán lesznek követhetők.

Tegnap hajnalban elhunyt Haág Ervin (1933-2018) nemzetközi mester, levelezési nemzetközi mester, mesteredző.
A gyászhírt felesége és gyermekei tették közzé. Temetéséről később intézkednek.

Haág Ervin a magyar sakkélet kiemelkedő személyisége volt, Európa-bajnoki ezüstérmes, levelezési sakkban kétszeres olimpiai ezüstérmes, magyar bajnok (1955-58), a Magyar Sakkszövetség szakfelügyelője (1979-84), a Magyar Sakkélet szerkesztője (1972-79), több sakk-könyv társszerzője, lektora.

Emlékét megőrizzük.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság helyszíne idén is a Törekvés MK lesz (Bp. X. Könyves Kálmán körút 25.).

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – Sirály SE I 4,5:7,5
MTK Budapest III – Vasas SC II 7:5
Aquaréna KSC III – SENSE I 8:4
BEAC II – Barcza GSC I 7:5
Lombik-Fabulon – Mattolda SSC I 6,5:5,5
Pénzügyőr SE III – Tabáni Spartacus II 5:7

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – Sirály SE II 7,5:4,5
MTK Budapest IV – Törekvés SE 7:5
Pestszentlőrinc II – SENSE II 8,5:3,5
Újpesti KSE I – Barcza GSC II 4:8
Palota Sakk I – A. Láng MKKE 6:6
Pénzügyőr SE IV – Sárkány DSE II 4:8

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – ART 3F SE 4:8
MTK Budapest V – Csepeli TK II 5,5:6,5
Aquaréna KSC IV – ATTE-ARISZ 3,5:8,5
Pestszentimre – Rákosliget 7,5:4,5
HÜSI SC III – TF SE 4,5:7,5
HASE III – Barcza GSC III 11:1
Újpesti KSE II – Mattolda SSC II 6:6
Sirály SE III – Sárkány DSE III 3,5:8,5

A BEAC III csapata idénybeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
A Sirály SE III a második táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

I. osztály, Lilienthal Andor csoport

Pénzügyőr SE III – HÜSI SC II 6,5:5,5
Tabáni Spartacus II – Lombik-Fabulon 4,5:7,5
Mattolda SSC I – BEAC II 6,5:5,5
Barcza GSC I – Aquaréna KSC III 4,5:7,5
SENSE I – MTK Budapest III 5,5:6,5
Vasas SC II – Sirály SE I 3:9

II. osztály, Bilek István csoport

Pénzügyőr SE IV – Csepeli TK I 5,5:6,5
Sárkány DSE II – Palota Sakk I 6:6
A. Láng MKKE – Újpesti KSE I 3,5:8,5
Barcza GSC II – Pestszentlőrinc II 7,5:4,5
SENSE II – MTK Budapest IV 4,5:7,5
Törekvés SE – Sirály SE II 2,5:9,5

III. osztály, Szén József csoport

Pestszentimre – BEAC III 5,5:6,5
Rákosliget – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
ATTE-ARISZ – MTK Budapest V 5,5:6,5
Csepeli TK II – ART 3F SE 2:10

Sirály SE III – HÜSI SC III 7:5
Sárkány DSE III – Újpesti KSE II 4,5:7,5
Mattolda SSC II – HASE III 1:11
Palota Sakk II – TF SE 1:11

Elkészült a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokság 2018/19. évadjának sorsolása. A sorsolási számok és a menetrend megtekinthetők a Csapatbajnokság 2018. menü Sorsolás-párosítás füle alatt.
A címjegyzékek a hétvégén kerülnek feltöltésre, addig is a nevezett csapatok alatt olvashatók.
Az erőlisták publikálása várhatóan legkésőbb 2018. szeptember 23-án történik meg.

Tisztelt Sporttársak!

Nevezési jogosultságokkal kapcsolatos viták és kérelmek miatt a szokásosnál kicsit később ugyan, de kialakult a felnőtt csapatbajnokságok lebonyolítási rendje.

Budapest I. és II. osztály 12 csapattal, 11 fordulós körmérkőzés formájában kerül lebonyolításra a megszokott menetrend szerint.

Budapest III. osztály az eddigi rájátszásos szisztémához hasonló rendszerben kerül megrendezésre, kisebb eltérésekkel.

  • Az alapszakaszban egy 8 és egy 9 csapatos A illetve B csoport került elosztásra a tavalyi helyezések alapján.
  • A 8 csapatos A csoport 7 fordulós körmérkőzést játszik a versenykiírás szerinti első 7 versenynapon. A 8. versenynap (2019. február 17.) számukra szabadnap.
  • A 9 csapatos B csoport 9 fordulós körmérkőzést játszik a versenykiírás szerinti első 8 versenynapon. Egy extra versenynapot be kell iktatni számukra, ez 2018. december 16. vasárnap lesz . Ekkor kerül lejátszásra a sorsolási táblázat szerinti 9. forduló, hogy a párhuzamos-ellentétes sorsolási igények könnyebben kielégíthetők legyenek. A 4 mérkőzésből hármat a Curia u. 3. Kapcsos Lajosné termében meg tudunk rendezni, a helyválasztó csapatok terembérleti díjainak megspórolása érdekében.
  • A rájátszásban 3 csoport alakul ki az alapszakaszbeli helyezések alapján: egy felsőház, egy középső ház és egy alsóház. A felsőházba a két csoport 1-3., a középső házba a 4-6. helyezettek kerülnek, míg az alsóházba az A csoport 7-8., illetve a B csoport 7-9. helyezett csapatai.
  • A csapatok magukkal viszik a rájátszásba az alapszakaszban egymás ellen elért eredményüket. A másik csoportból érkező csapatok ellen scheveningeni rendszerben játszanak úgy, hogy a helyválasztók fixen az alábbiak: 9. versenynap: A csoport, 10. versenynap: B csoport, 11. versenynap: A csoport.
  • A rájátszás párosítása helyezés szerint (a felsőházét írom le, de a másik két csoport ugyanezen szisztéma szerint kerül kialakításra):
    • 9. versenynap: A1-B3, A2-B1, A3-B2
    • 10. versenynap: B2-A1, B3-A2, B1-A3
    • 11. versenynap: A1-B1, A2-B2, A3-B3
  • Ebben a rendszerben az A csoportban szereplő csapatok egységesen 10, a B csoport 1-6. helyezettjei 11, 7-9. helyezettjei 10 mérkőzést játszanak a szezonban.
  • A 2019/2020. évi szezon Bp. II. osztályába a felsőház 1-2. helyezett csapatai szereznek nevezési jogot, a versenykiírás 5. pontjának figyelembe vételével.
  • Az alapszakasz két csoportja:
    • A csoport: BEAC III, MTK Budapest V, ART 3F SE, Pestszentimre, Aquaréna KSC IV, ATTE-ARISZ, Rákosliget, Csepeli TK II
    • B csoport: HASE III, Sirály SE III, Sárkány DSE III, Mattolda SSC II, HÜSI SC III, Újpesti KSE II, Barcza GSC III, Palota Sakk II, TF SE

A csapatok vezetőit szeretettel várjuk a holnap 17:00-kor kezdődő sorsoláson.

Kedves Versenybíró kollégák!

A BSSZ versenybírói értekezletére 2018. szeptember 17-én, hétfőn 17:00-tól kerül sor a 1053 Budapest, Curia u. 3. szám alatti sportszékház Kapcsos Lajosné termében.
Az értekezleten való részvétel szükséges feltétele annak, hogy a 2018/19-es évad Budapesti Felnőtt Csapatbajnokságán valaki versenybíróként (házibíróként) részt vehessen.

Kérem a házibírói rendszert alkalmazó csapatvezetőket is, hogy az általuk házibíróként alkalmazni kívánt kollégák figyelmét hívják fel az értekezleten való részvétel szükségességére.
Ugyanitt kérek minden kollégát, hogy jelezze Szefcsek Gábornak vagy nekem, hogy az első 7 fordulóban előreláthatólag mely fordulókban tud/nem tud mérkőzést vállalni a csapatbajnokságban.
Az értekezlettől való esetleges távolmaradást kérem, hogy az érintettek előre jelezzék a hivatali email címemen, vagy telefonon.

A másod- és harmadosztály lebonyolítási rendszere holnap délig véglegesül, az I. osztály 12 csapat számára 11 fordulós körmérkőzésként kerül megrendezésre a versenykiírás szerint.

Gyömbér Tamás